صافی برگشت پکیج

 

صافی برگشت پمپ پکیج یا (strainer) یا صافی پکیج وسیله ای است که در مسیر برگشت رادیاتور در زیر پکیج دیواری و قبل از ورود آب رادیاتورها به پمپ و پکیج نصب میگردد و باعث میشود پس از خروج آب از رادیاتورها و قبل از ورود آب به پکیج توسط صافی که درstrainerوجود دارد ذرات معلق آن در داخل صافی باقی مانده و آب بدون جرم و شن و ماسه داخل پکیج دیواری برود.

Download

                           جرم در مسیر  رادیاتورها   چگونه تشکیل میشود؟

                      بسیاری از رادیاتورهای گرمایش به علت کیفیت پایینی که دارند در اثر مرور زمان ، فلزات و مواد داخلی آن از داخل رادیاتورها کنده شده و در مسیر حرکت آب قرار میگیرند و به داخل مبدل یا شیرآلات و شیلنگهای رفت و برگشت پکیج یا قطعات پکیج دیواری میروند و آسیب های جدی به پکیج میزنند.

                      وجود شن و ماسه در داخل مسیر لوله کشی پکیج در هنگام ساخت و ساز ساختمان که در بسیاری از مواقع حتی با شستشوی مدار نیز بیرون نمی آیند و در اثر مرور زمان از مسیر لوله کشی کنده شده و به داخل پکیج می روند.

 

راه حل چیست ؟

استفاده از صافی پکیج - Strainer - در مسیر برگشت پمپ.

 

بهترین صافی پکیج چیست ؟

ویژگی های یک صافی برگشت خوب چیست ؟

          برنجی باشد.

          قطر آن در همه ی قسمت های صافی کمتر از " 4/3 نباشد.

          فیلتر صافی پکیج)فیلتر داخلی(محکم و با کیفیت باشد.

          فیلتر داخلی صافی پکیج نه آنقدر ریز باشد که سریعا" پر شود و نه آنقدر درشت باشد که شن و ماسه و سنگ ریزه را به راحتی از خود عبور دهد.

          درپوش باز و بسته کردن فیلتر ، به راحتی باز و بسته شود زیرا این درپوش در بسیاری از اوقات توسط مصرف کننده باید باز و تمیز شود لذا باید به راحتی و با یک آچار معمولی باز شود.

 934

 

          ایرادات و عیب یابی پکیج ، ناشی از استفاده نکردن از صافی پکیج یا پرشدن فیلتر آن :

          گرمای رادیاتورها و مسیر گرمایش کم می شود.

          صدا در پکیج بوجود می آید ( صدای پکیج در بسیاری از مواقع به همین دلیل است)

          در پکیج دو مبدله ، گرمای آبگرم مصرفی کم می شود.

          در پکیج دو مبدله ، آبگرم مصرفی سرد و گرم می شود.

         و ... بسیاری دیگر از ایرادات پکیج ناشی از عدم استفاده از صافی پکیج است.

 

          معرفی یک صافی برگشت خوب :

با توجه به توضیحات بالا ، مشخص می شود وجود یک صافی برگشت پمپ ، الزامیست.

شرکت بوتان صافی های برگشت پمپی را در اختیار نمایندگی های خود گذاشته است که همه ی ویژگی های مثبت یک صافی برنجی پکیج را دارد، ضمن اینکه دارای قیمت مناسبی می باشد.

صافی پکیج بوتان ، هم اکنون در نمایندگی ما موجود است .

 

7028173 Orig کافی است با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت نسبت به ارائه خدمات نصب صافی پکیج در زیر پمپ پکیج دیواری و در مسیر برگشت رادیاتورها اقدام نماییم.

نوشته شده توسط : موحد کامرانی

(کپی برداری به هر شکل، بدون ذکر منبع و نام نویسنده ممنوع است)  

  

Images

Brass Y Strainer 350x350


سختی گیر

 

 

سختی گیر چیست و کارکرد آن به چه صورت می باشد ؟

سختی گیر دستگاه یا وسیله ای است که بر سر راه ورود آب گذاشته می شود و همان گونه که از اسم آن پیداست سختی آب را می گیرد.

شاید تعبیر اشتباهی باشد اما در عموم، سختی گیر به رسوب گیر نیز معروف می باشد.

سختی آب چیست ؟Water Glasses

سختی آب نمک های معدنی مانند ترکیبات کربناتهای هیدروژن و منیزیم و کلسیم و غیره می باشد.

مقدار شدت سختی آب، به بستر جریان آب در زیر زمین یا سطح زمین بستگی دارد، لازم به ذکر است سختی آب در زمان های مختلف متفاوت است و در فصول پر باران سختی آب کم و در فصول کم باران سختی آب زیاد است.

سختی آب در تهران و سایر شهر های دیگر نیز با توجه به توضیحات ذکر شده متفاوت می باشد.

Water PNG3290

حتی در شهری مانند تهران یا اصفهان هر منطقه میزان سختی آب متفاوتی دارد، زیرا در هر منطقه از سفره های زیر زمینی و یا سدهای آب متفاوتی برای تامین آب استفاده می گردد.

 

 

سختی سنج

 سختی سنجی آب بسیار آسان است ، با نوار های سختی سنج موجود در بازار که خیلی هم گران نیستند به راحتی میتوان درجه سختی آب در هر منطقه را بررسی نمود.

Hands

 یکی از شرکت های معروف و مطمئن در تولید نوار سختی سنج آب شرکتATLAS FILTRI  ایتالیا می باشد،شرکتی بسیار معروف و بزرگ و قدیمی در این زمینه.

 شرکت بوتان نیز به عنوان استفاده کننده از این نوع نوار های سختی سنج در پروژه های تحقیقاتی خود، سختی سنج ATLAS FILTRI رادر اختیار نمایندگی های مجاز خود نیز گذاشته که در صورت نیاز مشتری به آزمایش میزان سختی آب ، این مهم صورت میگیرد.

 

 

Agua Png By Eross 666 D56zr6u

سختی گیر پکیج

 با توجه به وجود سختی آب، استفاده از یک دستگاه سختی گیر ( رسوب گیر ) برای پکیج دیواری الزامی به نظر میرسد، مخصوصا" در مناطقی که آب مصرفی آن سختی بالاتری دارد.

 بسیاری از تعمیراتی که ما مراجعه می کنیم منشاء آن جرم و سختی آب می باشد، ایراداتی چون جرم گرفتن مبدل و کم شدن فشار آبگرم مصرفی، سوراخ شدن مبدل، پوسیده شدن قطعاتی که با آب در ارتباط است، دِفرمه و تغییر شکل دادن واشر های پکیج، پایین آمدن راندمان پکیج، کمتر شدن گرمای آبگرم مصرفی و گرمای مسیر گرمایش و ...

البته باید به این نکته مهم اشاره کرد که پکیج دو مبدله کمتر از پکیج تک مبدل جرم میگیرد و همین نکته باعث شده که بسیاری افراد به خرید پکیج دو مبدل رو بیاورند اما باز هم ما برای پکیج دو مبدل وجود یک دستگاه سختی گیر را توصیه میکنیم .

 

 

 

 انواع سختی گیر

      1- سختی گیر مغناطیسی

      2- سختی گیر الکترونیکی

      3- سختی گیر شیمیایی

1- سختی گیر مغناطیسی : دستگاهی است که با توجه به مگنت قوی ثابتی که دارد یون های فلزی آب مانند یون منیزیم و کلسیم را به خود جذب می نماید.

2- سختی گیر الکترونیکی : دستگاهی است که با ایجاد و القاء میدان مغناطیسی باعث از بین رفتن تعادل بین یون های منفی و مثبت موجود در آب شده و در نتیجه این ذرات خنثی و معلق می گردند و دیگر به بدنه قطعات پکیج (مخصوصا" قطعات فلزی) و سیستم لوله کشی نمی چسبند.

3- سختی گیر شیمیایی : دستگاهی است که با توجه به کارتریج یا فیلتر شیمیایی که داخل آن است طی فرایندی شیمیایی موجب حل شدن مواد معدنی مانند یون های کلسیم و منیزیم در آن می شود. پس از مدتی نیز باید کارتریج (فیلتر) آن تعویض گردد . (بین 6 الی 18 ماه بسته به میزان سختی آب و کیفیت سختی گیر و تک مبدل یا دو مبدل بودن دستگاه)

لازم به ذکر است کارتریج مورد استفاده در سختی گیر شیمیایی پکیج از نوع ، پلی فسفات ، می باشد.

 

 

پرسش و پاسخی مهم !

سوال !

سختی گیر شیمیایی یا سختی گیر الکترونیکی یا سختی گیر مغناطیسی؟!

کدام یک برای پکیج دیواری بهتر است ؟!

این پرسشی است که همواره بسیاری از دوستان و مشتریان سوال می کنند.

جواب !

درست است که هر سه این ها مقداری از سختی آب را میگیرند اما تجربه ی اساتیدم در شرکت بوتان و آزمایشگاه شرکت بوتان و همچنین تجربیات چندین ساله ی بنده به عنوان سرویسکار پکیج دیواری و آزمایشات میدانی که خود اینجانب با استفاده از نوار سختی سنج و روش های دیگر مانند جوشاندن آب و ... انجام داده ام همگی اثباتگر این مسئله است که سختی گیر شیمیایی در صورتی که کارتریج پلی فسفات آن به موقع تعویض گردد بهترین روش برای گرفتن یون ها و سختی مضر آب برای پکیج دیواری است.


Sfondo Atlasfiltri Main

بهترین سختی گیر شیمیایی پکیج چیست ؟!

در بازار تنوع بسیار زیاد سختی گیر های شیمیایی و انواع و اقسام برندها باعث شده انتخاب ، سخت شود! بسیاری از سختی گیرها بدنه ی آن پس از مدتی در اثر فشار آب یا برگشت آب گرم در اثر ایرادات پیش آمده در پکیج، می شکنند و یا اتصالات و هوزینگ آن از آببندی خارج می شوند که همین مسئله باعث می شود در برخی از مواقع، آب گرفتگی در منزل مصرف کننده صورت پذیرد و خسارات جبران ناپذیری ایجاد گردد. یا ممکن است کیفیت سختی گیر و کارتریج آن بسیار پایین باشد و عملا سختی آب گرفته نشود و مشکلات حاصل از جرم و سختی آب به پکیج وارد شود.

باز هم تجربه ی اساتیدم در شرکت بوتان و تجربیات چندین ساله ی بنده و آزمایشات میدانی همگی مشخص کرده اند که شرکت ATLAS FILTRI  ایتالیا با سابقه ی طولانی در تولید سختی گیر شیمیایی بهترین سختی گیر شیمیایی پلی فسفات برای پکیج است. به طوری که گزارشی منفی از مشتریان و همکاران خود در طول این سال ها ندیده و نشنیده ام.

AtlasLogo

در حال حاضر سختی گیر ATLAS FILTRI  ایتالیا (معروف به سختی گیر اطلس فیلتر ایتالیا) در نمایندگی ما با قیمت مناسب و شرکتی موجود است.Poly PhosphatDosapro Atlas Filtri

 

 

در صورت نیاز شما به نصب سختی گیر توسط ما بر روی مسیر ورود آب، کافی است تماس بگیرید تا در اولین فرصت خدمت مورد نظر به شما صورت پذیرد.

 

وب سایت رسمی شرکت   ATLAS FILTRI به نشانی:        www.atlasfiltri.com

نوشته شده توسط : موحد کامرانی

(کپی برداری به هرشکل بدون ذکر منبع و نام نویسنده ممنوع و پیگرد قانونی دارد)  

  

48 635036905920510823 S

 

  

Lightning

محافظ برق

 

محافظ برق چیست؟

عملکرد محافظ برق چگونه است ؟

 

محافظ برق دستگاهی است که در مسیر ورودی برق قرار می گیرد و در صورتی که مقدار ولتاژ یا آمپر یا توان مصرفی به هر دلیلی ( مانند : اشکال برق رسانی در اداره برق یا نیروگاه یا خطوط انتقال ، رعد و برق و حوادث طبیعی ، سرقت کابل های برق شهری ، مصرف برق بیش از حد مصرف کننده و ... ) خارج از محدوده استاندارد گردد ، مسیر ورود برق را قطع می نماید و پس از طی زمانی مشخص در صورت ایجاد شرایط استاندارد، مجدد مسیر ورود جریان را به تجهیزات الکتریکی ،وصل می نماید تا از آسیب به دستگاه مورد نظر جلوگیری شود.

Cutie Marks  Blue Lightning  Non Canon  By Bluelightning21 D7o3a26

محدوده کارکرد ولتاژ و آمپر و همچنین زمان مورد نیاز برای عبور مجدد جریان الکتریکی، بستگی به وسیله ی الکتریکی ما دارد، زیرا مقدار مصرف و حساسیت هر وسیله ی الکتریکی متفاوت است. به طور مثال مقدار توان مصرفی یک دستگاه پکیج با یک ماشین لباسشویی یا جاروبرقی یا کولر گازی یا مخلوط کن یا یک چراغ با لامپ معمولی متفاوت است.

Post 136188 0 63461500 1341147030

البته باید به این نکته اشاره کرد که در کشور ما به علت عدم رعایت مقررات ملی ساختمان(مبحث سیزدهم) مبنی بر طراحی و اجرای صحیح تاسیسات برقی ساختمانها که وجود چاه ارت ، تجهیزات حفاظتی و موتور برق اضطراری را الزام می داند ، وجود محافظ برق برای هر دستگاه برقی یا سر راه کنتور برق ساختمان ضروری است.

Electric

این در حالی است که در بسیاری از کشورهای پیشرفته به علت رعایت این مقررات اجباری، ساکنین ساختمان و مصرف کننده نیازی به خرید محافظ برق برای وسایل الکتریکی شخصی خود ندارند. 

 

امید است در آینده ای نزدیک اجرای کامل مبحث 13 مقررات ملی ساختمان، ایمنی تجهیزات الکتریکی و مهم تر از آن ایمنی افراد در مقابل نوسانات برق و برق گرفتگی،تضمین گردد. 

 1197123164299010126JPortugall Icon Bus Bar.svg.med

 

 

نکات مهم :

1- بهتر است جنس بدنه محافظ برق ABS یا همان ضد آتش باشد.

Atash

 

 

2- بهتر است فیوز محافظ برق در دسترس باشد تا در صورتی که در اثر عبور بیش از حد شدت جریان فیوز آن بسوزد مصرف کننده به راحتی بتواند آن را تعویض نماید.

Fuse Png

 

3- گارانتی تعویض محافظ برق یکی از مزایای یک محافظ برق خوب است که تضمین می کند این محافظ حداقل در طول مدت گارانتی به درستی کار می کند.

 Garanti

4- با توجه به اینکه تعدادی از وسایل الکتریکی، توان مصرفی، شدت جریان و زمان مورد نیاز تاخیر واحد و مشترکی دارند می توان با مشورت گرفتن از افراد آگاه در این زمینه، از یک محافظ برق مشترک برای دستگاه دیگری هم استفاده نمود.

به طور مثال معمولا از محافظ برق 2500 ولت آمپری با زمان تاخیر 30 ثانیه و دامنه ی ولتاژ 170 تا 250 ولتی، برای وسایل صوتی و تصویری و پکیج، یخچال و فریزر، کامپیوتر و تلویزیون و مایکروفر ، می توان استفاده کرد. البته بهتر است قبل از استفاده ی مشترک با افراد آگاه در زمینه ی برق، یا شرکت تولیدی محافظ برق، مشورت شود. 

Plug In

5- بهتر است محافظ برق دارای کلید on / off باشد.

Onoff

6- وجود یک محافظ برق قبل از ورود برق به تجهیزات الکتریکی فقط و فقط ایمنی تجهیزات الکتیریکی را بالا می برد و نه ایمنی افراد را. 

 Ouch2

7- در صورتی که کودک خردسالی دارید، باید از محافظ برقی استفاده کنید که منافذ آن دارای محافظ پلاستیکی باشد تا فرزند شما نتواند اشیاء را در داخل آن وارد نماید.

 

Childproof

 

محافظ برق پکیج

در بازار و فروشگاه ها ، تنوع محافظ برق بسیار زیاد است . در این مواقع باید دقت نمود که صرفا به هزینه نباید توجه کرد ، مبلغ زیاد و یا کم محافظ برق دلیل بر کیفیت بالا یا پایین آن نیست .

در این گونه مواقع بهتر است به شرکت های معتبر اعتماد نمود !

High Voltage Warning.svg

بهتر است تجربه ی چندین ساله ی خود را در مورد محافظ برق در اختیار شما بگذارم !

شرکت هایی مانند : نگار آزمایش ، پیشرانه و سارا شرکت های ایرانی خوبی در زمینه ی تولید محافظ برق هستند . بهتر است به شرکت های خارجی در زمینه ی محافظ برق خیلی اعتماد نکنیم چون مشخص نیست قطعات مصرفی آن با چه کیفیتی تولید شده است . ضمن اینکه معمولا محافظ برق های ایرانی دو تا سه سال گارانتی تعویض دارند و مهم تر اینکه شرکت های ذکر شده محافظ برق پکیج رو هم تولید می کنند.

با توجه به توضیحات بالا و با توجه به اینکه در پکیج دیواری از یک برد کنترل میکروپروسسوری استفاده می شود ، به کارگیری محافظ برق در پکیج شوفاژ دیواری الزامیست .

لازم به ذکر است شرکت صنعتی بوتان ، محافظ برق نگار آزمایش را تایید می نماید .

( بنده هم به عنوان نماینده بوتان - و البته نه صرفا به خاطر نماینده ی بوتان بودن - بلکه با توجه به تجربه ی چندین ساله و تحصیلات آکادمیک در زمینه ی برق و پکیج دیواری این محافظ برق رو تایید می کنم )

بنابر این لازم می دانم از ویژگی های بارز محافظ برق پکیج شرکت نگار آزمایش ، به موارد ذیل اشاره نمایم :

  •       جنس بدنه، ABS H.I  ضد آتش
  •       دارای برد محافظ با استفاده از وریستور، جهت محافظت در برابر شوک های برق شهر
  •       دارای فیوز جهت محافظت در برابر جریان های اضافی
  •       تاخیر شروع به کار، 60- 25 ثانیه
  •       توان خروجی حداکثر، 2800VA
  •       دامنه ولتاژ، 175v ~ 245v

 

تصویر زیر یک نمونه از محافظ برق پکیج این شرکت می باشد .

در نمایندگی ما نیز این محافظ برق با قیمت مناسب موجود و در حال عرضه می باشد .

Pi

 

البته این شرکت در زمینه ی محافظ برق های صنعتی و خانگی دیگر ( مانند محافظ برق ورودی ساختمان ، یخچال ، لوازم صوتی تصویری و ... ) نیز فعال می باشد که در تصویرهای زیر نمونه هایی از آن را مشاهده میکنید.

 

نوشته شده توسط : موحد کامرانی

(کپی برداری به هر شکل، بدون ذکر منبع و نام نویسنده ممنوع است)  

 

 

Pic8

Pic1

Pic6